Лебот ќе има крцкава кора – Внатре меко тесто со еден трик

Лебот ќе има крцкава кора – Внатре меко тесто со еден трик

Постои трик за лебот кој го печете во рерна да биде мек внатре, а горе да има совршена коричка.

Додека го печете, до плехот ставете мала шерпа со врела вода која ќе испарува.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text