Крем со кафе – Уживање за 15 минути

Крем со кафе – Уживање за 15 минути

Направете кафе крем за 15 минути.

Состојки:

  • 60 гр. густин
  • 600 мл. млеко
  • 1 лажица инстант кафе
  • 50 гр. шеќер

Подготовка:

  1. Се матат со малку млеко густинот со кафе и шеќер.
  2. Се загрева останатото млеко со смесата.
  3. Се става во шолји и се лади.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text