За диета, стомакот и шеќер во крвта – Намирница која значи здрав живот

За диета, стомакот и шеќер во крвта – Намирница која значи здрав живот

Власецот е зачин кој е многу здрав.Има бета каротен, фосфор, железо, минерали и витамини.

Во себе нема холестерол.

Ги исфрла токсините, помага за подобро варење на храната, за диета, помлада кожа, свежина, за намалување на шеќерот во крвта.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text