Јадете го често – Лененото семе е лек

Јадете го често – Лененото семе е лек

Лененото семе се препорачува да го имате дома секогаш.

Помага за заштита од срцеви заболувања, за висок притисок, има и антиканцерогено дејство.

Помага против мозочен удар и тромбоза, како и целосно здравје и имунитет.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

 

singlepost_text