Јогурт со чиа семки за добро утро

Јогурт со чиа семки за добро утро

Здрав оброк за добро утро…

Состојки:

  • 200 мл јогурт
  • 1 лажица чиа семе
  • 1 шолја брусница
  • цимет
  • мед по желба

Начин на подготовка:

  1. Во јогурт ставете чиа семки, измешајте и оставете 15 минути. Во јогуртот додајте лаќица мед и овошје по желба.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text