Две намирници за сјајна кожа – Подобро од маска

Две намирници за сјајна кожа – Подобро од маска

Ако сакате да имате убава и здрава кожа ви требаат само две намирници од кујната.

Ви треба кокосово масло и малку шеќер, измешајте ги и нанесете ги на кожата, исплакнете за 10 минути.

Ќе ги тргне сите мртви ќелии и ќе ја направи блескава.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text