Како се чуваат индиските ореви? – Вака траат 3 месеци

Како се чуваат индиските ореви? – Вака траат 3 месеци

Индиските ореви се вкусни и многу здрави.

Индиските ореви се достапни во текот на целата година, а се чуваат вака: Се купуваат во мали количини и се чуваат на ладно место или темно место, во херметички затворени садови.

Вака траат до 3 месеци.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text