Без него нема ручек – Како се чува биберот

Без него нема ручек – Како се чува биберот

Биберот е зачин без кој што не поминува ручекот.

Се чува како и другите зачини, а оној во зрна подолго трае од мелениот.

Не заборавајте дека и тој има рок.

Целите зрна се користат за супи и варива, додека мелениот за секакви видови салати, ручеци и оброци.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text