Бинго торта – сочна и кремаста

Бинго торта – сочна и кремаста

Идеална за родендени и прослави…

Состоји за прв фил:

 • 1 л млеко
 • 250 гр шеќер
 • 4 кесички пудинг од ванила
 • 50 гр густин
 • 250 гр маргарин
 • 125 гр шеќер во прав

Состојки за кора:

 • 6 јајца
 • 150 гр шеќер
 • 100 гр чоколадо за готвење
 • 50 гр брашно
 • 25 гр какао во рпав
 • 200 мл сок од портокал

Состојки за втор фил:

 • 300 гр мелени бисквити
 • 200 мл сок од портокал
 • 125 гр маргарин
 • 125 гр шеќер во прав

Останати состојки:

 • 200 мл сок од портокал
 • 2 пакувања јафа кекс (300 гр)
 • 2 пакувања пишкоти (210 гр)

Состојки за декорација:

 • 500 гр шлаг
 • 500 мл ладна кисела вода
 • 125 гр шеќер во прав

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text