Зачин за здрав стомак – Помага и за несоница

Зачин за здрав стомак – Помага и за несоница

Мускатното оревче е силен и моќен зачин, афродизијак и лек.
Помага за проблеми со стомакот, за болка, гасови и грчеви, но не треба да се земаат повеќе од 3 грама.Тој е мелем за кожни проблеми, а помага и за лекување на реума.

Помага и за сите кои имаат проблем со несоница.

 

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text