Го омекнува секое месо – Трик со пиво кој дава деликатес

Го омекнува секое месо – Трик со пиво кој дава деликатес

Пивото е совршен пијалок за со мезе, пријатели и омилената серија, спорт или само уживање и разладување, но освен што има супер вкус, исто така и помага.Пивото го прави месото многу меко.

Пред да правите месо, нека отстои во пиво еден час.

Уште подобра варијанта е да го ставите во пиво и така да преноќи.

Ќе биде меко и сочно и нема да биде жилаво.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text