Осличот е риба која најчесто се јаде кај нас – Колку е здрава?

Осличот е риба која најчесто се јаде кај нас – Колку е здрава?

Осличот е риба која често ја има на трпеза кај нас.
Месото е одлично, немасно и здраво.Има многу белковини и фосфор во себе.

Има селен и бакар, калиум, Б6 и Б12.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text