Направете домашно младо сирење и сурутка

Направете домашно младо сирење и сурутка

Целиот процес на подготовка трае малку повеќе од еден час, а добивате исклучително здрава храна.Младото сирење е извор на протеини со висока биолошка вредност и се препорачува за сите.

Го регенерира црниот дроб, делува на регулација на крвниот притисок, ги чува коските…

Начинот на подготовка на младо сирење и сурутка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text