Ладна салата со зеленчук – Повкусна и од Руска

Ладна салата со зеленчук – Повкусна и од Руска

Направете вкусна ладна салата со павлака.

Состојки:

 • 1 пакување мешан зеленчук за руска салата
 • 3 јајца
 • 5-6 кисели краставички
 • 2 лажици кисела павлака
 • 200 мл. мајонез
 • сол

Подготовка:

 1. Се обарува зеленчукот.
 2. Се цеди и лади.
 3. Се варат и сечат јајцата.
 4. Се сечат ситно и краставичките.
 5. Се става се со павлаката и мајонезот во сад и зачини.
 6. Се меша и лади.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text