Не ви требаат скапи креми и лекови – Најевтина намирница за изгореници од сонце

Не ви требаат скапи креми и лекови – Најевтина намирница за изгореници од сонце

Летото е период кога сите уживаме, но често знаеме да се изгориме од сонцето.
Решението се крие во евтина намирница.Изрендајте краставица, па исцедете го сокот кој ќе го пушти.

Мачкајте ја кожата три пати дневно.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text