Кора од банана – Наместо да ја фрлите светнете ги овие предмети

Кора од банана – Наместо да ја фрлите светнете ги овие предмети

Бананата е здрава и корисна и многу помага, а освен за јадење и за да бидеме полни енергија, служи и за нешто друго.
Со банана исполирајте го сребрените и предметите од кожа,, односно со внатрешниот дел на кората од банана.Потоа избришете со сува крпа и верувајте ќе блескаат.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text