Вистинска кафанска телешка чорба – оригинален рецепт

Вистинска кафанска телешка чорба – оригинален рецепт

Направете вистинска кафанска телешка чорба…

Состојки:

 • масло
 • кромид
 • 500 гр телешко месо
 • 350 гр морков
 • 50 гр целер
 • 20 гр брашно
 • сол
 • бибер
 • зачин
 • магдонос
 • 1 јајце
 • кисела павлака

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text