Излупете портокал лесно – Има мал трик

Излупете портокал лесно – Има мал трик

Ако имате проблем со лупењето портокали, има мал трик за се да оди полесно.
Ставете ги портокалите кратко 1-2 минути во млака вода и лупењето ќе биде побрзо и поедноставно.И вкусот ќе биде поинтензивен.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text