Богата гурманска проја

Богата гурманска проја

Направете гурманска богата проја.

Состојки:

 • 3 јајца
 • 1 шолја јогурт
 • 1/2 масло
 • 1 шолја пченкарно брашно
 • 1 шолја обично брашно
 • 1 прашок за пециво
 • 100 гр. сланина
 • 100 гр. шунка
 • 100 гр. кашкавал
 • 100 гр. сирење

Подготовка:

 1. Се матат јајца со јогурт, масло и двата вда брашно.
 2. Се меша прашок за пециво и се додава сечена салама, сланина, кашкавал на коцки и ронето сирење.
 3. Се става се во плех со хартија на 180 степени и се пече половина час.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

singlepost_text