Ако путерот и маргаринот имаат лош мирис – Спасете ги со еден трик

Ако путерот и маргаринот имаат лош мирис – Спасете ги со еден трик

Путер или маргарин, имиња за намирница која обичен оброк го претвара во симфонија на вкусови.
Ако забележавте дека маргаринот има чуден мирис, ставете го во пластичен сад и пак вратете го во ладилник, аво садот ставете лист жалфија.Нека стои вака еден ден.

Ќе видите дека мирисот ќе го снема.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text