Капрезе салата со песто сос

Капрезе салата со песто сос

Направете посебна и вкусна капрезе салата.

Состојки:

  • 2 домати
  • 20 гр. моцарела
  • рукола и босилек
  • маслиново масло
  • песто сос

Подготовка:

  1. Се лупи и сече на кругови доматот.
  2. Се става на чинија со моцарела сечена помеѓу круговите домат.
  3. Се става босилен и рукола и песто во посакувана количина.
  4. Се става од горе масло.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

 

singlepost_text