Како треба да се чува храната во лето?

Како треба да се чува храната во лето?

Секогаш кога е лето треба да обратиме посебно внимание на тоа како ја купуваме и чуваме храната.

Секогаш гледајте го убаво рокот на траење, и не купувајте намирници со оштетена амбалажа.

Не купувајте риба која не е чувана во лед.

Не јадете незрело овошје и зеленчук.

Кремастите колачи чувајте ги на 4 степени.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text