Топчиња со сирење

Топчиња со сирење

Направете вкусни топчиња со сирење.

Состојки:

  • 2 шолји кисело млеко
  • 2 шолји сирење рендано
  • 4 шолји брашно
  • 2 лажички сода

 

 

Се меша се во сад, се прават топчиња и се редат на плех со маргарин, се печат додека поруменат.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко