Пржени тиквички на грчки начин

Пржени тиквички на грчки начин

Направете тиквички на грчки начин.

Сосотјки:

  • 3 тиквички
  • брашно
  • куркума
  • оригано
  • масло
  • сол
  • црвен пипер

 

Се мијат и сечат на кругови тиквичките, се оставаат со сол да се цедат. Се меша брашно со сите зачини, се валкаат и се пржат во врело масло.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text