Сите придобивки од кафеавиот ориз

Сите придобивки од кафеавиот ориз

Во Македонија оизот е често јадење кое го има насекаде по маркети, пазари и продавници, но иако сите најчесто купуваме бел ориз, многу е здрав и кафеавиот.

Спречува да накачуваме килограми и да имаме сало, се бори со дебелина или едноставно помага да ослабеме, а да бидеме заситени.

Помага и за здраво срце.

Помага и за да се опуштиме и релаксираме од стресот.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко