Намирница за долг и здрав живот

Намирница за долг и здрав живот

Брокулата е намирница која буквално значи подолг живот.Спречува срцев удар и срцеви заболувања, помага за добар имунитет.

Особено е корисна за трудниците, да се вклучи при бременост, поради фолната киселина која ја има во себе.

Помага да се испразни телото, помага на дијабетичари, поттикнува либидо и плодност.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text