Храна и за мозокот и за срцето – Намирница која пука од  минерали и омега три

Храна и за мозокот и за срцето – Намирница која пука од минерали и омега три

Иако не ни паѓа често напамет, лососот е здрава и корисна намирница која многу помага за здравјето.

Има изобилство на омега три масни киселини, во себе има селен, магнезиум, фосфор, витамини Б3 и Б12.

Му помага на срцето, на мозокот и помага да топиме сало и масти.

Намалува холестерол во телото и ни помага да сме здрави како дрен.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text