Крем туна салата

Крем туна салата

Вкусна и освежувачка туна салата со домати.

Состојки:

 • 2 конзерви туна во парчиња
 • 3 ситно сечени кисели краставички
 • 2 главици кромид ситно сечени
 • сок од пола лимон
 • 3 варени јајца
 • 125 гр. мајонез
 • 5 париња домати
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се става туната со сечени краставички и кромид, па се се прелива со маслото од конзервата и лимонов сок.
 2. Се додаваат јајца со зачини и мајонез.
 3. Се ставаат и кришки домати.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

 

 

singlepost_text