Вкусни и мали – Минијатурни флафи палачинки

Вкусни и мали – Минијатурни флафи палачинки

Направете вкусни флафи палачинки.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 30 гр. кокос
  • 30 гр. бело брашно
  • 1/2 лажички прашок за пециво
  • 20 мл. млеко
  • 1 ванилин шеќер

 

 

 

Се меша се убаво со миксер и се прават палачинки на тава со масло.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text