Фантастичен и пикантен сос за пилешко

Фантастичен и пикантен сос за пилешко

Со овој сос пилешкото ќе добие пикантен вкус. Можете да го користите и како дресинг за салата.

Состојки:

  • 2 чешниња лук
  • 1 чаша павлака
  • 100 гр мајонез
  • 1 лажица лимон
  • 1/2 лажичка кари

Начин на подготовка:

  1. Во сад ставете ги сите состојки и соединете. Ставете во фрижидер да отстои барем еден час пред послужување.

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text