Намирница за лицето – Направете маска за ензими, акни и кожни проблеми

Намирница за лицето – Направете маска за ензими, акни и кожни проблеми

Овесот е многу здрава намирница, помага со своите витамини Б и Е и помага.

Ја одржува кожата здрава и сјајна, лечи акни и енземи, како и други кожни проблеми.

Ставете ги во блендер овесните снегулки и направете прав, па чувајте го во затворена кутија.

Ставете вода пред користење и истријте го лицето.

Ако имате проблем нанесете паста и оставете подолго.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text