Не чува од срцев удар – Спречува болести на срцето

Не чува од срцев удар – Спречува болести на срцето

Какаото е здрава и вкусна намирница, која се препорачува често да ја имаме на менито.

Помага за кардиоваскуларни проблеми ,за кожни проблеми, а и за намалување притисок.

Штити од срцеви заболувања и од срцев удар.

Користете какао често.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text