Трикови за печење компир – Никогаш не бирајте вакви компири

Трикови за печење компир – Никогаш не бирајте вакви компири

Кога печете компир многу е важно да знаете трикови за тоа како да излезат совршено испечени.

Никогаш не користете оштетени или многу збрчкани стари компири.

Секогаш бирајте ги со слична големина и облик за рамномерно печење.

Супер трик е и да ги сварите 10 минути во солена вода, па да ги испечете.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text