Проверете сами – Дали е квалитетно маслиновото масло кое сте го купиле

Проверете сами – Дали е квалитетно маслиновото масло кое сте го купиле

Маслиновото масло е едно од најздравите, а има начин а се провери и квалитетот.

Ставете малку маслиново масло во мала шолја.Прекријте го врвот на шолјата со дланка додека ја протресувате течноста.

По една минута приближете го носот и тргнете ја дланката, ако малсиновото масло е квалитетно ќе има силен и налутникав мирис.

Ако не го почувствувате, значи не е квалитетно или право маслиново масло.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text