За диета, здравје и млад изглед – Јадете ги овие плодови на природата често

За диета, здравје и млад изглед – Јадете ги овие плодови на природата често

Сувите сливи се многу здрави.

Помагаат за здраво стареење, за успорување на примањето шеќер во крвотокот.

Само пет суви сливи на ден помагаат лесно да се празните, цревата добро да работат.

Помагаат и за здрави коски.

Слабејте со нив.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text