Домашни клуб сендвичи

Домашни клуб сендвичи

Направете клуб сендвичи во вашата кујна.

Состојки:

 • 4 кришки тост леб
 • 4 парчиња шунка
 • 1 лажиче мајонез
 • 1 домат
 • 2-3 листа марула
 • пилешко печено

Подготовка:

 1. Се пече на грил тава пилешко да биде крцкаво.
 2. Се сечат лепчињата на половинки, се премачкуваат со мајонез, се ставаат тенко сечени домати.
 3. Се ставаат две парчиња шунка и листови салата.
 4. Се става и месото.
 5. Се спојуваат лепчињата и се јаде.
 6. Супер е и со помфрит.

 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text