Поховани печурки – Совршени со тартар

Поховани печурки – Совршени со тартар

Направете похована буковка.

Состојки:

  • 400 гр. печурки(буковка)
  • 2 јајца
  • 2 лажици брашно

 

 

Се чистат печурките, се ставаат во матени јајца со сол и бибер, па во брашно, и се пржат на добро загреано масло.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text