Доматите се лек – Најефикасни се во оваа форма

Доматите се лек – Најефикасни се во оваа форма

Доматите се лек, но најдобро помагаат во вид на сок.

Сокот од одмати дава најдобри резултати за регулирање на метаболизмот, за јакнење на имунитетот, и исфрлање вишок течности.

Намалува и крвен притисок, го регулира варењето и помага при реума, болести на црниот дроб и панкреасот.

Спречува и тромбоза.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

singlepost_text