Чизкејк од три состојки

Чизкејк од три состојки

Направете совршен чизкејк од три состојки.

Состојки:

 • 3 јајца
 • 120 гр. бело чоколадо
 • 120 гр. сирење

Подготовка:

 1. Се двојат белки од жолчки, се ставаат белките во ладилник.
 2. Се загрева рерна на 170 степени.
 3. Се топи белото чоколадо на оареа.
 4. Се матат белките во снег.
 5. Се става ронетото сирење во чоколадото и се меша убаво.
 6. Се додаваат и жолчките и се мати.
 7. Потоа постепено се меша таа смеса со белките.
 8. Се става во калап за печење со маргарин и се израмнува, се пече 15 минути на 170 степени, 15 минути на 160 степени и 15 минути стои во исклучена рерна.

Поврзани вести на Gotvi.mk:

Брзи традиционални бомбици

Бомбици од пченица

Чоколадни топчиња што се топат во уста

Пченична каша

 

singlepost_text