Царска пита готова за миг

Царска пита готова за миг

Одличен рецепт за царска или шпанска пита.

Состојки:

  • 3-4 кисели краставички
  • 1,5 кисела пиперка
  • 150 гр салама
  • 150 гр кашкавал
  • 5 јајца
  • 200 мл јогурт
  • 180 мл масло
  • 2 чаши бело брашно
  • 1,5 лажичка сол
  • 1 кесичка прашок за печиво

Начинот на подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Шерпица“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text