Ви треба само сенф – Трик за највкусно телешко месо

Ви треба само сенф – Трик за највкусно телешко месо

Постои начин како љубителите на телешко месо да направат уште поголем деликатес.

Телешкото месо побрзо ќе се зготви со еден трик, да го оставите 12 часа на ладно, премачкано со сенф на него.

Ќе биде вкусно и прекрасно, сочно и ароматично.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text