Идеален брз летен оброк: Салата со туна

Идеален брз летен оброк: Салата со туна

Вкусна и лесна салата со туна, макарони и зеленчук.

Состојки:

  • 80 гр макарони
  • 100 гр туна во масло
  • 70 гр зелена салата
  • 70 гр пиперки
  • 60 гр фета
  • 20 гр рукола
  • 25 гр кромид
  • 60 гр краставици

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text