Нема да се распадне смесата за поховање – Трик за повкусен деликатес

Нема да се распадне смесата за поховање – Трик за повкусен деликатес

Сите сакаме поховани деликатеси, зденки, кашкавал. тиквички, маслинки…а има начин како ако поховате некоја намирницада ви биде повкусна и да не се распаѓа смесата.

Ставете ги парчињата малку во млеко, па потоа во брашно, јајце и презла.

Ќе бидат целосни без да се распаѓаат и уште повкусни.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text