Ладна супа готова за помалку од 5 минути: Здрава и вкусна

Ладна супа готова за помалку од 5 минути: Здрава и вкусна

Здрава и вкусна ладна супа…

Состојки:

 • 2 краставици
 • 2 парчиња авокадо
 • 250 мл грчки јогурт
 • 1 лимета
 • 1 рака свеж магдонос
 • 1 рака свежо нане
 • сол
 • бибер

Начин на подготовка:

 1. Во блендер измешајте излупени парчиња свежа краставица, авокадо, грчки јогурт и зачински билки и сок од една лимета додека не добиете глатка смеса.

   

 2. Супата послужете ја ладна со крцкав леб или крекери.

Добар апетит!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text