Ви требаат само 20 минути – Трик за најубав печен компир

Ви требаат само 20 минути – Трик за најубав печен компир

Сите сакаме компири, а печените се особено вкусни.

Постои начин да бидат совршено испечени, горе крцкави, доле меки како душа.

Пред печење 20 минути нека стојат во солена вода.

Така ќе се испечат побрзо и ќе станат крцкави горе.

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text