Секогаш правете го ова – Трик за салатите со сосеви

Секогаш правете го ова – Трик за салатите со сосеви

Сите сакаме вкусна салата особено ако е од оние надополнети со вкусен прелив.

Ако правите прелив за салата, важно е сите состојки да бидат на собна температура.

Ладните состојки особено маслото не даваат добар прелив и ја разбиваат текстурата.

Затоа, ставете ги состојките на собна температура и направете си вкусен сос.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

singlepost_text