Еве како најдобро да испечете пиле: Крцкава кожа, сочно месо – совршена маринада

Еве како најдобро да испечете пиле: Крцкава кожа, сочно месо – совршена маринада

Одличен рецепт кој ќе го обожавате!

Состојки:

  • 1 пиле
  • сол
  • масло
  • сенф
  • лук
  • кари
  • соино масло
  • мелен бибер

Начин на подготовка:

  1. Во чинија ставете сол, соино масло, бибер, сенф, измешајте. Премачкајте го пилето со таа смеса, а во пилето ставете уште лук. Остатокот од маринадата ставете го во компирите и додајте ги покрај пилето. Печте на 200 степени, околу еден час, ако треба и подолго, убаво да порумени.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text