Готова за миг: Торта со бисквити и чоколадо

Готова за миг: Торта со бисквити и чоколадо

За само неколку минути направете неодолив десерт…

Состојки:

 • 600 гр мелени плазма бисквити
 • 100 гр мелени ореви
 • 200 гр чоколадо
 • 2 лажици масло
 • 200 гр шеќер во прав
 • 250 гр маргарин
 • 2 јајца
 • 200 мл газиран сок со вкус на портокал

Начин на подготовка:

 1. Измешајте ги јајцата, маргаринот и шеќерот. Додајте плазма, ореви и 100 гр рендано чоколадо.

   

 2. Додајте сок и добро измешајте. Ставете ја плазмата на послужавник и обликувајте торта. Преку неа ставете глазура од растопено чокаладо (останатите 100 гр) и масло.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

singlepost_text