За изгореници од сонце – Смеса со која болката ја снемува

За изгореници од сонце – Смеса со која болката ја снемува

Во периодот на Корона вирусот не може никаде да се патува, но ако се одлучите да се одморите низ Македонија, ви нудиме ефикасен начин да се справите со изгорениците од сонце.Ако имате гребаници, изгореници од сонце, болки на кожата, измешајте рендан сиров компир со маслиново масло и ставете на подрачјата.

Доволно е оваа смеса да ја држите на телото само 15 минути.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

singlepost_text