Грешка со чувањето храна – Не го правете ова

Грешка со чувањето храна – Не го правете ова

Постои грешка што сите ја правиме со чувањето храна.

Имено, избегнувајте да чувате храна во садови кои биле користени, зошто може да содржат молекули од претходната храна.

Тие молекули може да ја расипат новата храна која сте ја ставиле.

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Брза похована даска кога ќе се најават гости

ФОТО: Традиционална македонска даска

Омилената даска за мацкање на Влатко

Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки

Брзо мезе за ненајавени гости

Највкусни интегрални грисини

Пржени лепчиња – омилениот викенд вкус

singlepost_text